Her bireyin eşit olduğu ve topluma kazandırılması gerektiği düşüncesiyle engelli bireylerin istihdam edilmesine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu yönde bir farkındalık yaratma çalışması da Altı Nokta Körler Derneği’nden geldi.

T.C. İstanbul Valiliği İstanbul Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde başlatılan Çağrı Merkezi Operatörlüğü kursu, hem görme engelli bireylerin istihdam olanaklarını artırmayı hem de iş dünyası ve işverenlerin gereksinim duyduğu nitelikli engelli işgücü talebine karşılık vermeyi hedefliyor. Bu eğitimle işverenlerin, istihdam etmek zorunda oldukları engelli sayısına bağlı kalmaksızın, verimli ve sorumluluk sahibi görme engelli bireyleri istihdam etmelerinin önündeki önyargıları kırmak hedefleniyor.

AloTech olarak bu projede, birçok ürünle yapılamayan ekran okuyucunun uyumluluğu ve işlem kısa yolları gibi katma değerli özellikler sunarak daha kolay bir eğitim süreci yaratılmasına destek olduk. Projede birlikte çalıştığımız CMC tarafından verilen eğitimin sonunda 15 Ekim Beyaz Baston ve Güvenlik Günü’nde çağrı merkezi açılışını gerçekleştiren Altı Nokta Körler Derneği’nin ilk çağrısı, görme engelli Ahmet ile İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hülya Kaya arasında geçti.

Plakete layık görüldüğümüz bu etkinlikte, AloTech olarak engelli bireylerin istihdam edilebilmesini sağlamak üzere her türlü desteği vermeye gelecekte de devam edeceğimizi taahhüt ettik. Önümüzdeki dönemde bu doğrultuda atacağımız adımlara hız kazandırmayı hedefliyoruz.

 


alotech cenk soyak bulut çağrı merkezi çağrı merkezi çağrı merkezi bulutu bulut santral proje körler derneği

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

AloTech Geleceğin Teknolojilerini Günümüze Taşıdı
Bir Sonraki Kayıt
...
Sektörün Nabzı AloTech ile Bilgi Üniversitesi'nde Tutuldu
Sektörün Nabzı AloTech ile Bilgi Üniversitesi'nde Tutuldu
Bir Önceki Kayıt