Bilim Kahramanları Derneği, özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir gençlik yetişmesi niyetiyle dünyada 80 ülkede 25.000’in üzerinde takımın katılımıyla yapılan FIRST® LEGO® League (FLL) etkinliğini Türkiye’de düzenliyor.  FIRST® LEGO® League / FLL , FIRST Vakfı ve LEGO markalarının ortak çalışmasından doğmuş, uluslararası ve kar amacı gütmeyen bir program. Turnuvaya katılan takımlar gönüllü koç ve danışmanlar rehberliğinde haftada en az 2 saatlik bir çalışmayla projeler üretiyorlar. Her sezon tüm dünyayı ilgilendiren bir sorun ile ilgili araştırma projesi yürütülüyor.

AloTech olarak, 14. Sezon Turnuvaları’nda “Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu” olan bu yılın teması için Doğa Okulları Sancaktepe Kampüsü Mind Blowers takımına sponsor olduk.

Sezon boyunca gençler bir taraftan; “Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu” temalı bir proje üretip geliştirirken, diğer taraftan tasarladıkları ve programladıkları robotlarla, temayla ilgili görevleri çözdükleri turnuvada, Mind Blowers takımı 20 - 21 Ocak'ta İstanbul'da yapılan yerel turnuvada ilk 5'e girerek Ulusal Turnuvaya öncelikle katılma hakkı elde etmiş ve sonrasında Ulusal Turnuvada da okulunu başarıyla temsil etmiştir.

Öğrencilerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini” sağlayabildikleri bu etkinlikte, AloTech olarak bilime katkı verdiğimiz için çok mutluyuz.


alotech lokasyon bulut tabanlı çağrı merkezi çağrı merkezi bulutu alotech çağrı merkezi bulutu çağrı merkezi yazılımı

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Bulut Sistemlerinde Güvenlik Nasıl Sağlanıyor?
Bir Sonraki Kayıt
...
Yapay Zekanın Çağrı Merkezlerinde Sağladığı Avantajlar
Yapay Zekanın Çağrı Merkezlerinde Sağladığı Avantajlar
Bir Önceki Kayıt