Teknoloji firmalarının her geçen gün sayısının arttığı ve daha fazla yatırım çektiği Türkiye artık ‘milyar dolarlık girişimi’ bekliyor. Geçtiğimiz 6 yılda devlerin emekleme döneminde girdikleri Wired’ın Avrupa’nın En İyi 100 Startup’ı listesinde bu yıl yer alan İstanbul merkezli 10 firma bu konuda güçlü bir potansiyel barındırıyor.

SELİM KARAHAN

Dünyanın en saygın teknoloji yayınlarından Wired dergisi Avrupa’nın En İyi 100 Girişimi(Startup) listesini açıkladı. 2011 yılından beri söz konusu listeyi hazırlayan dergi teknoloji alanında hareketlilik yaşanan yani yeni fikir ve şirketlerin yeşerdiği 10 Avrupa şehrinden 10’ar tane firma belirliyor. Bu yıl da İstanbul, Londra, Stockholm, Tel Aviv, Berlin, Barselona, Paris, Lisbon, Helsinki ve Amsterdam’dan girişimler ele alındı.

KONUŞULMAK ÖNEMLİ KRİTER

İstanbul’dan Iyzico, Onedio, Tapu.com, Visionteractive, Alotech, Scorp, KapGel, Paraşüt, Insider ve Monument Avrupa’nın en iddialı teknoloji startupları arasında yerlerini aldı. Söz konusu listeye girebilmek için sadece iyi bir fikriniz olması yetmiyor. Seçilen şirketlerin fikirlerini çalışır bir şekilde hayata geçirmiş olması ve belli bir etki alanının olması gerekiyor. Şirketlerin ülkelerinde ‘konuşuluyor’ olması en önemli kriterlerden birisi ancak gelirleri veya piyasa değerleri liste hazırlanırken göz ardı ediliyor. Yeni girişimlerin yer aldığı liste başarı potansiyeli yüksek bir yolculuğa yelken açmaya hazırlanan firmalardan oluşuyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız...


alotech lokasyon bulut tabanlı çağrı merkezi çağrı merkezi bulutu alotech çağrı merkezi bulutu çağrı merkezi yazılımı

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

AloTech’in Yeni Çözümü ile E-ticaret Siteleri Yeni Bir Sayfa Açacak
Bir Sonraki Kayıt
...
İstanbul’un en gözde 10 girişiminden biri AloTech oldu
İstanbul’un en gözde 10 girişiminden biri AloTech oldu
Bir Önceki Kayıt